Recenze-Press-Media

Přečtěte si co jsme se vše dozvěděli o nás a naší muzice od kritiků CD! Zajímavé zejména pro vás, kteří jste desku už slyšeli a četli texty…..

IDNES

STEREO&VIDEO

MUZIKUS

MUSICSERVER

FREEMUSIC

PUNK.CZ

METROPOLIS

TÝDEN

NOVINKY.CZ

ČRo6

Los Perdidos: Bez ohňů není underground
Olomouc,15 minut, 15.10.09
Autor: Jana Moravcová | Zdroj: Redakce Koule.cz
15minuta09

Veskrze studentský klub 15 minut vozí do Olomouce umělce jak z řad těch známých tak i neznámých. Již poněkolikáté zavítala na jeho pódia pražská punková partička, která tak trochu mixuje relativně neslučitelné. Los Perdidos v Olomouci 14. října 2008 hráli nejen pro studenty. A ne naposled!

Somos los perdidos, amamos la música neboli Jsme zatracenci, milujeme hudbu! To o sobě říká sama kapela. Nutno podotknout, že nelže. Ono v tak krátké větě snad ani nejde vytvořit lež. Holešovická partička ovšem opravdu patří do lidského druhu zvaného – rebel. Rebelují nejen proti společnosti svým neuvěřitelným nadhledem na vše, ale revoltují i proti všem hudebním směrům, které vás napadnou (snad jen kromě rocku a popu). S nadsázkou a velkou láskou plácají dohromady skákavé rytmy společně s latinskoamerickými houpavými pohyby. Do toho přidají něco revoluce a řízného punku. Co z toho asi tak vyleze? No co, nějaká zrůdnost, kde nenajdete rytmus a nakonec vás zmatené vyštve rozum do jiné nálevny, zapíjet žal nad tím, kam ten hudební svět spěje.

Ale kdeže! S Los Perdidos čekal na osazenstvo „patnáctky“ příjemný večer, kdy jste nemuseli nic řešit. Jakmile se totiž necháte přemluvit k tomu, že by to přeci jen mohlo fungovat, a přestanete ohrnovat nos, docela vás pohltí. A je vcelku jedno, jestli se vydáte nezřízeně hopsat mezi další zpocené lidičky, nebo budete tělem pohupovat do rytmu na židli (pokud jste si měli kam sednout).

Varování pro všechny, kteří nemixují!
Los Perdidos vás nakonec pohltí. Pokud ale netolerujete několik hudebních žánrů v jednom, nenadchnou vás ani v nejmenším. V první chvíli jsem nevěřila, že bych si s nimi mohla hudebně rozumět. Počáteční otrávení (z poslechu dostupných samplů) vystřídalo nemalé nadšení. A tak jsem po chvíli začala pohupovat nohou, což nezůstalo bez následků. Doma si vás, vy revoltující španělo-jamajka-ska-punkáči, nepustím, nicméně až zase někde budete vypouštět svou neudržitelnou chuť do života směr Vesmír, ráda si přijdu odpočinout a odhodit svoje (ne)problémy za hlavu.

Los Perdidos míchají dohromady punk, ska, španělský folklór a ještě určitě něco navíc. Letos nezavítali do Olomouce rozhodně naposledy. A jaký byl koncert v „patnáctce“? Jednoduše živelný a pro mě překvapivý. Maličký klub v prostorách univerzitní knihovny se těší z veskrze studentského publika, které je tolerantní téměř ke všemu. Proto si může dovolit přivítat i částečně rozporuplné kapely. Mezi tyto řadím i pražskou formaci Los Perdidos.

Los Perdidos se letos chystají v Olomouci vystoupit ještě jednou. Zázemí jim poskytne 11. prosince lehce (silně!) undergroundový klub/hospoda Ponorka. Moje zkušenosti říkají, že prostředí Ponorky jim bude slušet daleko lépe. Možná si budou více rozumět i se zdejšími návštěvníky.

Polanka!!!!!

Čtěte: Perdidos 11.12 v olomoucké Ponorce

Los Perdidos roztančí i fandy na Euru ve Vídni

Bystřice pod Hostýnem, Holešov – Dnes musí před každou zkouškou v prádelně na holešovském sídlišti posbírat prádlo, aby měli kam postavit instrumenty.
Ve středu 11. června už ale budou hrát na fotbalovém Euru na megapódiu vídeňského Rathausplatzu, který pojme až sto tisíc lidí. Vystoupení budou přenášet čtyři obří obrazovky. Ty pak spustí přímý přenos utkání Česko – Portugalsko ze Ženevy.
Skupina se jmenuje Los Perdidos a ve Vídni zahraje na oficiální pozvání tamního Českého centra.
Los Perdidos neboli Zatracenci jsou pozoruhodný fenomén. Jejich styl má blízko ke „ska“. Je plný houpavých rytmů podporovaných trubkami a saxofonem. Sami muzikanti mu říkají „chiapaspunk“ podle státu v Mexiku, kde žijí potomci Mayů bojující za udržení svých tradic, ke kterým patří i přímá demokracie.
Los Perdidos zpívají španělsky, texty písní jako Viva Zapata! nebo Carmela jsou variace na staré revolucionářské písně. Například La cucaracha je ale „obyčejnou“ stížností švába na to, že mu schází marihuana, po které by jako orel vylétl až k horám. Většinu textů píše básník skupiny Marek „Ahmed Pitva“ Kalvoda, který pracuje v Brně jako jeřábník. Do španělštiny verše překládá zpěvák Richard „Padre“ Pavlov, který žije v Holešově, má kořeny v Řecku a spolu s kytaristou Tomášem „Madrugou“ Hradilem z Bystřice pod Hostýnem žil nějaký čas ve Španělsku. Tam prchl před vojnou.
Los Perdidos jsou vůbec kosmopolitní parta. Kytarista „Šáša“ žil v ve Francii, stejně jako „Madruga“, který pobyl i v Irsku. Ve squattu v holandské Bredě Tomáš hudebně experimentoval se svým bratrem Jiřím, členem Tata Bojs a autorem hudby k filmu Indián a sestřička.

… a u ohně zpíváme španělské revoluční písně

Bystřice pod Hostýnem, Holešov -„Jsme z toho v šoku,“ přiznává kytarista Tomáš „Madruga“ Hradil ze skupiny Los Perdidos. Z jednoho jeho známého, který skupinu slyšel hrát v Brně, se totiž vyklubal muž, který Českému centru v Rakousku kapelu doporučil na hlavní megapódium Rathausplatzu ve Vídni.
Na čtyřech obřích obrazovkách pro až sto tisíc lidí se tam budou vysílat přenosy fotbalových utkání Mistrovství Evropy. Obrazovky budou přenášet i vystoupení skupin před každým zápasem. Los Perdidos tak čeká zázemí opravdových hvězd.

Koncert na Euru může kapelu proslavit Kromě šance užít si „v kotli“ utkání Česko – Portugalsko a nejet přitom až do Ženevy, mají teď Češi o důvod víc navštívit příští středu mnohem bližší Vídeň. Los Perdidos jsou totiž kapela, která vás zaručeně rozhoupe a kterou stojí za to vidět.
Koncert začíná v 15.15. „Zpíváme španělsky, ale fandíme českému týmu,“ slibuje Hradil.
Amatérská skupina hraje pod hlavičkou Kroměřížské agentury Alternativa003 Pavla Knapa. V jeho stříbrné dodávce s sebou minulou sezonu vláčela nástroje po celé republice na neuvěřitelných 50 koncertů během devíti měsíců.
„Většina kapely dělá muziku patnáct dvacet let. Tenhle koncert nás může posunout dál. Nebo se taky nestane vůbec nic,“ tvrdí kytarista.
Skupina vznikla transformací skupiny Rozdílné podoby a svého času populárního Chorchestru. Její muzikanti pocházejí z Holešova, Bystřice pod Hostýnem, Olomouce a Komárova u Napajedel.
Mezi vzory Los Perdidos patří například Sergento García, hvězda letošního festivalu Colours of Ostrava. Skupinu ovlivňují hudební styly jako reggae, ska a punk, ale i básníci a revoluční anarchistické písně latinské Ameriky a Španělska. „Zpíváme si je u ohně, jednu hrajeme i na koncertech,“ tvrdí Hradil.
Nedávno skupina natočila demo a chystá se na své první CD.
Los Perdidos znamená španělsky něco jako nenapravitelní darebáci. Sama skupina výraz překládá jako Ztracenci. Její muziku si můžete poslechnout na stránkách losperdidos. net, kde je i video z koncertu.
02.06.2008 – KAREL TOMAN, ml. – Mladá fronta DNES – východní Morava

Perdidos+NYSJE ve Zlíně 16.12.07…

Večer 16.12. som sa vybral do Masters of Rock Cafe v Zlíne na New York Ska-Jazz Ensemble. Predkapelami boli Los Perdidos z Holešova a Babička zo Zlína.
Koncert začali presne o 20:00 Los Perdidos, prvých 50 minút patrilo 7 týpkom /spev, 2 gitary, 1 basová gitara, 1 trúbka, 1 saxofĂłn a 1 bicie/, ktorí hrali veÄľmi energický “ska-punk” s výraznými “latinsko-americkými” dychovými sekciami.
Spievali vyhradne po španieslky. Na moje prekvapenie bolo v klube asi iba 40 Äľudí, z toho 20 v sále a 20 pri bare.
Po odohratí Los Perdidos trvalo asi polhodinku, kedy sa nachystala zlínska kapelka Babička /4 muzikanti – spevák, gitarista, basák a “bicák”/ a 50 minút na nás chĹ•lila vynikajúcu funky náladu, to už sa klub začínal pomaly plniť /veÄľmi pomaly/:(. Babička spievala výhradne po anglicky a podarilo sa jej konečne roztančiť početnú skupinu návštevníkov.
Obidve české “predskokanské” kapely boli pre mňa úplnou novinkou a bol som milo prekvapený ich muzikantskými schopnosťami a profesionálnou úrovňou vystúpenia.
Po ďalšej asi trištvrtehodinovej prestávke, kedy sa na pĂłdiu prestavavalo ozvučenia a chystala apratúra, sa na podiu objavila kapela, na ktorú sme tri hodiny:) netrpezlivo čakali, i počet divákov sa zvýšil /už nás mohlo byť okolo 200, no na veÄľkosť klubu tu mohla byť tak tretinová kapacita/. Kapela (1 man – saxofĂłn, flauta a spev, 1 klávesy, 1 gitarka, 1 basa, 1 bicie a 1 trumpetka) začala vo veÄľmi svižnom tempe, zahriala divákou rýchlym old school “skáčkom”, nasledovali piesne a skladby v reggae feelingu, ska-jazz, či dokonca i ska-funk:), zahrali skaldby zo všetkých piatich albumov. Všetky svoje skaldby vylepšovali neskutočným množstvom neuveriteÄľných sĂłl. Neutíchajúcim potleskom sme si vyžiadli prídavok – 1 song, no po ďalšom neutíchajúcom potlesku sa kapela vrátila ešte raz a do tretice sa vrátili so skladbou Nelson Mandela, ktorú okorenili svojími perfektnými sĂłlami.
Po treťom prídavku, s prianim pekného zbytku večera, sa s nami vyčerpaní po fantastickom výkone rozlúčili. Ich turné však ešte nekončí a v najbližších dňoch ich možete vidieť ešte vo Viedni, v Bratislave, v Prahe, v Brne, či v Budapešti.
Celý večer sa v Zlíne niesol vo skvelej atmosfére, ktorú navodili hneď na začiatku Los Perdidos. Babičke sa podaril náladu ešte viac vygradovať a NYSJE bol vrcholom večera, ktorý dostal prítomných do varu, “skankovali” úplne všetci. Zlín sa nechal zahanbiť slabou účasťou, tí čo neprišli mĂ´žu iba Äľutovať a nám pritomním závidieť:).
M. Roso /MALALATASOUNDSYSTEM/

Chiki Liki Tu-a + Los Perdidos, 8.3.07 Fléda, Brno

Jeden z nejčastějších hudebních vývozních artiklů našich východní sousedů, traja chlapci s minimálnými vedomostami o hudobných nástrojoch Chiki Liki Tu-a, vystoupili minulý čtvrtek v brněnském klubu Fléda. Jako support zvolili Los Perdidos.

Pokud jste si ve čtvrtek vyhlédli koncert slovenské skupiny Chiki Liki Tu-a a byli jste dokonce tak nedočkaví, že jste dorazili na čas (tj. na 20:00), pak jste měli tu čest setkat se s pravým španělským ska z Čech. Komu lahodí rychlé skákací rytmy, přičemž by si ale ryze skáčkový koncert neužil, skupinu Los Perdidos doporučuji.
Směska rychle proudících, absolutně fungujících rytmů zaujala publikum včetně mě. Nutno ale dodat, že i přes nesporně kvalitní výkon byla skupina brána jako “nutné zlo”, které se musí přetrpět před hlavní hvězdou večera snad i proto, že značnou část publika tvořila slovenská menšina (představující v sále Flédy značnou většinu) toužící po chlapcích z Prešova. Početní Los Perdidos, jejímž vrchním zpěvákem je “padre”(civilním jménem Richard atd.), sehrála něco z jejich posledního CD Oiga,odkud nemýlím-li se pochází i píseň Oiga hermano, která se nezapomíná, a tak trošku nutí k zapojení (proto většina účastníků odložila půllitr či se o to alespoň hodnou chvíli pokoušela).
Šárka Mattová, rubrika Recenze akcí Freemusic.cz

Afrika, Bruntál, červen 2006
V sobotu 17. června se v bruntálském klubu Africa Pub konal již čtvrtý
ročník festivalu Open House Fest. Letošní festival byl uskutečněn z výrazné
finanční podpory města Bruntál. …Po krátké pauze se na pĂłdiu objevila punkskareggae kapelka Los Perdidos. Tato hudební formace s propracovanými španělskými zpěvy a “skáčkovými riffy”
ukázala publiku pravou španělskou muziku. Publikum po skončení posledního songu opět nenechalo stát kámen na kameni a kapela chtě nechtě zahrála ještě jednu píseň, a to dokonce velmi známou píseň od M.C. V reggae rytmech se po Los Perdidos pokračovalo…

Ponorka, květen 2006
Kousek od bývalého jezuitského konviktu, který dnes slouží jako Umělecké centrum Univerzity Palackého, je i legendární undergroundová hospoda U Muzea, známější jako Ponorka, která slouží jako druhý domov spoustě výtečných kapel (Havárna , Traviny jas, Já taky, Pepa Rubbish, Zmetci aj.) a kde se každý čtvrtek konají koncerty. Zrovna ve čtvrtek 4. 5. zde zařádili i místní oblíbenci Los Perdidos.
Tahle skvělá kapela vznikla na konci minulého tisíciletí, když do punkové smečky Rozdílné podoby infiltrovali odpadlíci z funky-jazzového seskupení Chorchestr a zpěvák Richard se vrátil ze Španělska, kam utekl před povinnou vojenskou službou. Cesty po jižních zemích, slunce, boj za indiánskou otázku a španělština se v tvorbě Los Perdidos výrazně odrazily. Punková rychlost a nasazení zůstávají, neméně důležitými prvky jsou ale i různé styly latinskoamerického folklĂłru, mexické a kolumbijské revoluční pochody a vydatná dávka jamajské hudby. Výsledkem je energický a jako k divokým tanečkům stvořený styl, který Los Perdidos možná s trochou nadsázky nazývají „chiapas punk“.
Hudební fajnšmekři se mohli rozplývat nad technickými dovednostmi ostřílených muzikantů, které se snoubily s naprostou uvolněností (i zásluhou několika jointů, které neustále kolovaly mezi pány umělci). Hudební kritik by zřejmě pochválil skvělou rytmiku, hru obou kytaristů i bezkonkurenční dechovou sekci. My, co tomu stejně nerozumíme, jsme se mohli vlnit a poskakovat, stejně jako si s kapelou odeřvat chytlavé sborové refrény, které jsou sice ve španělštině, ale popěvky jako „Viva Zapata“ či „Los Perdidos“ je schopen si zapamatovat a reprodukovat i člověk průměrně jazykově nadaný. Pokud si to chcete užít tak jako my v Ponorce, tak máte jedinečnou příležitost v bruntálské Africe 17. 6. 2006 na Open House Festu.
Kuba Olejníček, skaweb

Bohumínská bedrunka
byla dějištěm koncertu zajímavé kapely s latinskou amerikou vonícím názvem – Los Perdidos. co tam bylo k vidění? neptejte se a čtěte!
úterní letní večer 7. srpna 2003 v bedrunce patřil skupině los perdidos z holešova. co si pod tímto exotickým názvem můžeme představit? na plakátech mají hoši ještě přibližující dodatek chiapas punk. tak nevím, proč chiapas, jestli chtějí svou hudbou nějak podpořit nezávislost chiapaských zapatistů (chiapas-stát v mexiku, zapatisté-indiáni bojující o nezávislost)… no to je ale v podstatě asi jedno. nechme politiku politikou, obzvláště když je tak vzdálená a zaměřme se na hudbu.

los perdidos nehrajou klasický punk, jaký si pod pojmem punk představíme (ostatně ani žádný z těchto pěti pánů jako klasický pankáč nevypadá). je to punk, říznutý španělskými rytmy. texty jsou také ve španělštině a ve spojení s takovouto hudbou je to dost zajímavé a v našich končinách i poněkud nevídané. ke slyšení bylo také něco málo od manu chao a cover verze písně jiřího schellingera což takhle dát si… (původně špenát).
i přes to, že se koncert konal uprostřed týdne, bedrunka byla solidně zaplněna a část publika se docela divoce rozpařila. kapela musela dvakrát přidávat a z pĂłdia byli puštěni až poté, co opakovaně ujistili všechny přítomné, že už opravdu nic jiného neumějí.
alča

www.sopel.freemusic.cz, Police 2005
LOS PERDIDOS
Jakýsi jižanský pop. Prý se bude tancovat, ať prý se uklidíme z těch laveček – a světe div se – tančilo! Jako o život! Nerad bych někoho urazil, ale osobně zcela nechápu co na tomhle kdo vidí? Inu žhaví kandidáti na nějakou z populárních televizních soutěží.

One Reply to “Recenze-Press-Media”

Comments are closed.