Pět set let boje indiánů a lidu nebylo marných, na příštích pět set let bereme věci do svých rukou-opakoval nový bolivijský prezident Evo Morales při přebírání prezidentské šerpy poté co věrnost první přísahal bohyni Pačamamě. První domorodý prezident prohlásil, že pod jeho vládou skončí "nespravedlnost a nerovnoprávnost a převzetí země znamená převzetí přírodního bohatství do rukou Bolivijců a bolivijského státu.
Hugo Chavez,venezuelský prezident, pozdravil Moralese jako "vyslance, jehož seslal sám Bůh".
V prvním projevu indián řekl, že "boj proti drogám nesmí být pro vládu USA záminkou ovládat latinskoamerické země".
JeštÄ› jako poslanec a odborář razil heslo-causachun coca, waĹ?uchun yanquis(aymarsky-aĹĄ Ĺľije koka, aĹĄ táhnou ameriÄŤanĂ©!!
My se přidáváme. LP

!!VĂťZVA!!
Lidé!!!
Přátelé, sousedi, krajani, trumpeta stále nenalezena.
Jestli ji potkáte v bazaru, zastavárně, či kdekoli tak je to stříbrná Yamaha v modrém, kulatém koženkaobalu. Odměna se nebeské klenby dotýká!!!
Její zmizení je velmi tragické, na co teď hrát?

Pepa zde,trubka pryÄŤ
February 14th, 2006 | Jsme opravdu perdidos - ztracenci….
Pepa se nám už vrátil z mlékárenského koncernu Müller, posílen hektolitry jogurtu s novými příhodami pro osamělé slečny.
Naše další hudební výprava po dvouměsíční pauze, tentokráte do Znojma, trvala pro některé i více jak 30 hodin.
Koncert byl příjemný, publikum vytrvalé!!
Ale až na tu ztrátu Mejlovi trumpety-pravděpodobně asi v nádražním bufetu stanice Přerov, či ve vlaku na trati Přerov-Břeclav.
Marné bylo naše hledání….
Auto nechtělo startovat, manželky s dětmi bez klíčů od bytu marně čekající …somos Los Per….

!Žijeme!
February 3rd, 2006 | DrazĂ­!
Zdá se, že kapela podlehla silným mrazům, které krutě sevřely svou náruč. Není pravda, krátký zimní spánek prospěje všemu živému a my se pomalu probouzíme.
Ševča se už vrátil z Honkongu, by zmizel do Norimberku, Pepovi pomalu končí jeho gastarbeitření v Reichu za lepší futuru, Richard si hoví v teple superindustfabriky, Šáša stále velmi odborně montuje pračky v rodinném podniku, ale pozor, dostal přidáno,už bere 33 Kč/h, Stráťa do těch praček stále nakládá a samozřejmě má mnoho práce, Tom neodjel na věčně zelený ostrov Keltů pod milovaný kopec s křížem, Mejla je už dokonce zástupcem samotného nejvyššího.
Jede se na další pĂ­seĹ?, pĹ™edÄ›láme si naši starou dobrou Oye Gringo.
11.2 pak do Goga ve Znojmě,oyé……adios

RECORDing
January 6th, 2006 | Dočkali jsme se tedy slušnější nahrávky. Bylo to náročné, šest písní za necelé dva dny je celkem dost. Noc předtím jsme měli dvoják (Skleněnka a Fléda), na Flédě Mejla s Pepou zapomněli Richarda, tak byl nucen trávit noc po nonstopáčích a ráno nástup do studia, všude se někdo válel a čas prchal…
Teď ještě mastering.